June 20, 2024

Human Resource

S.N. Name of Staff Post Gender Project Photo
1 Tek Bahadur Sunar Program Director Male PTYSM
2 Puspa Raj Khatiwada Program Manager Male Sahayatra-III
3 Birendra Kumar Tharu Program coordinator- IQE, PCESP Male WVIN
4 Kuber KC Project Coordinator- CRG&CP Male Sahayatra-III
5 Madhu Raj Upadhaya Project Coordinator Male BHA-ERDR
6 Kuber KC Project Coordinator Male Sahayatra-III
7 Gagan Khadka Project Coordinator Male HI
8 Som Bahadur Gurung Project Coordinator- Education Male Sahayatra-III
9 Roshan Babu Singh Project Coordinator- SRHR Male Sahayatra-III
10 Man Bahadur Shahi Project Coordinator- Climate Change Male Sahayatra-III
11 Rajendra Prasad Tharu Admin. & Finance Coordinator Male Sahayatra-III
12 Dharmadutta Koirala Admin Finance & Supply Chain Coordinator Male BHA-ERDR
13 Dipak Niraula Sr. Admin. & Finance Officer Male WVIN
14 Prakriti  Shahi AFA Female HI
15 Lok Bahadur Rawal Supply chain officer Male Sahayatra-III
16 Ananda Prasad Sharma SCM assistant Male WVIN
17 Archana Gautam MEAL, Documentation and reporting Coordinator Female Sahayatra-III
18 Kulraj Tharu MEAL Coordinator Male BHA-ERDR
19 Archana Gautam MEAL Coordinator Female Sahayatra-III
20 Ganesh Bdr. Baniya MEAL officer Male WVIN
21 Naryan Adhikari Pedagogical resource person ( PRP) Male Sahayatra-III
22 Gorakhnath  Acharya Pedagogical resource person ( PRP) Male Sahayatra-III
23 Niroj Jung Shah Sub Engineer Male BHA-ERDR
24 Hari Prasad Sharma SMO Male BHA-ERDR
25 Arjun Kumar Shahi SMO Male BHA-ERDR
26 Kamala Malla SM Female BHA-ERDR
27 Yamuna Kumal SM Female BHA-ERDR
28 Jivan Bahadur Rokaya Constraction officer Male Sahayatra-III
29 Mahendra Bahadur Khatri Field officer-  Climate Change Male Sahayatra-III
30 Dhirendra Rokaya Field Offier – Climate Change Male Sahayatra-III
31  Sabina Bhadel Field officer -SRHR Female Sahayatra-III
32 Karuna Shahi Field  officer -SRHR Female Sahayatra-III
33 Urmila Panta Field Offier – CRG&CP Female Sahayatra-III
34 Lal Bahadur Basnet Field Offier – CRG&CP Male Sahayatra-III
35 Chandra Bahadur Thapa Field Offier – CRG&CP Male Sahayatra-III
36 Gita BC Field Offier – CRG&CP Female Sahayatra-III
37 Hari Giri Field Offier – CRG&CP Male Sahayatra-III
38 Debika Shahi Field Officer – Education Female Sahayatra-III
39 Harka Bahadur Nepali Field Officer – Education Male Sahayatra-III
40 Prem Bahadur Rawat Field Officer – Education Male Sahayatra-III
41 Gopal Bikram Kusari Field Officer – Education Male Sahayatra-III
42 Kalpana Giri Field Officer – Education Female Sahayatra-III
43 Urmila Chaudhary SQCO Female WVIN
44 Puspa Giri SQCO Female WVIN
45 Kul Bdr. Nepali Field officer-IQE Male WVIN
46 Umanand KC Field officer- Protection Male WVIN
47 Bir Bahadur Deuwa Field officer-IQE Male WVIN
48 Gorkha Chand CESP mobilizer Male WVIN
49 Kamal Shahi CESP mobilizer Male WVIN
50 Sharmila Shah CESP mobilizer Female WVIN
51 Sunita Basnet  Chand Field officer-IQE Female WVIN
52 Parash Shahi CESP mobilizer Male WVIN
53 Sharmila Oli CESP mobilizer Female WVIN
54 Radhika Pun CESP mobilizer Female WVIN
55 Ramesh KC CESP mobilizer Male WVIN
56 Harish Kumar Oli SM (Protection) Male WVIN
57 Suman Shahi Project Assistant Male HI
58 Jiwan Khatri Project Assistant Male HI
59 Rita Basnet Project Assistant Female HI
60 Rajkumari Rana Project Assistant Female HI
61 Ganesh Upadhaya Support Staff Male WVIN
62 Janak Khatri Support Staff Male Sahayatra-III
63 Kalpana Ghatri Support Staff Female PTYSM